Bio bavlna: Hygienické potřeby, které uleví od ženských potíží

5. 9. 2019

Správně zvolená dámská hygiena má velmi silný dopad na zdraví ženy, jak dokládá i klinická studie. Klinická studie MINERVAMEDICA prokazuje, že hygienické pomůcky vyrobené ze 100% bavlny mají pozitivní dopad a u 90 % testovaných žen zlepšily nebo dokonce odstranily problémy s citlivostí a podrážením pokožky.

S ohledem na šetrnost a prokazatelnou účinnost jsou výrobky ORGANYC prodávané v lékárnách, kde doplňují nabídku medikamentů ke zmírnění gynekologických potíží. Jedná se tedy o výrobky v lékárenské kvalitě, které doporučuje i řada odborníků. 

Dámské hygienické potřeby Organyc jsou k zakoupení i v sítích Alphega lékáren.

„Každá dospělá žena se již setkala se svěděním, podrážením pokožky, s nerovnováhou v poševním prostředí nebo s vaginálními mykózami. Řada žen se potýká i s vleklými gynekologickými problémy. Ty pomůžeme eliminovat, pokud zamezíme pobytu ve vlhkém nebo těsném oblečení ze syntetických materiálů, dále zdravou stravou a dostatečnou, ale přiměřenou hygienou. Není ale příliš známo, že problémy mohou být způsobeny i používáním nevhodných hygienických pomůcek“, říká MUDr. Daniel Struppl PhD., gynekolog a porodník.

MUDr. Daniel Struppl PhD., gynekolog a porodník

Zabývali jste se někdy otázkou, z čeho se skládají běžné menstruační vložky, tampóny, vložky poporodní či do podprsenky pro kojící maminky? 

Vrchní vrstva, která je v přímém kontaktu s tělem je obvykle vyrobena z viskózy nebo propylenu. Uvnitř můžeme nalézt absorpční pudry, měnící tekutinu na gel nebo celulózu. Pro větší bezpečí je spodní vrstva z nepropustného plastu. Ale právě díky igelitu a propylenu nemůže pokožka dýchat, zvyšuje se vlhkost čímž 5 – 10x podpoří prostředí pro množení baktérií. 

Další velmi zásadní zdravotní problém představuje chlór, kterým jsou konvenční vložky i tampóny běleny a který uvolňuje látku Dioxin. Jeli tělo dlouhodobě vystavováno účinkům této látky, může v případě citlivých osob dojít k hormonální nerovnováze, potlačení činnosti imunitních buněk nebo dokonce může negativně ovlivnit plodnost ženy a podpořit vznik vývojových poruch. Opakované vystavování těla dioxinu, který má schopnost se shromažďovat v těle, může i podstatně zvýšit riziko rakoviny. Nemluvě o tom, že pozůstatky chloru působí stejně dráždivě a vysušují. 

„Zejména denní používání „intimek“ s igelitem, obohacených parfémy a bělenými chlórem, jsou zaručenou cestou k nezdraví“.

Dita Lyner, zakladatelka a jednatelka společnosti BonaNatura s.r.o., výhradního dovozce značky ORGANYC
Složení menstruační vložky, zdroj: Organyc

ORGANYC je spojením prvotřídní kvality a čistoty použité bio bavlny

ORGANYC je první kompletní hygienická řada z bio bavlny pro ženy, matky a děti, která poskytuje potřebnou péči pro nejcitlivější pokožku. Jedná se o komplexní řadu menstruačních vložek a tamponů v různých tvarech a velikostech, mateřskou a dětskou řadu, kterou doplňují například i odličovací tampóny, vlhké bavlněné ubrousky a mycí gel, vše v bio kvalitě. 

Vše je vyrobeno ze 100 % bio bavlny a dalších ingrediencí, které pomáhají předcházet a zklidňovat podráždění pokožky. Biologická bavlna je použitá vně jako přijímací filtrační vrstva i uvnitř jako sací složka.  Produkty ORGANYC jsou díky tomu zcela bez obsahu plastů a syntetických látek, nejsou běleny chlórem a dovolí pokožce přirozeně dýchat. Většina výrobků řady ORGANYC je plně rozložitelná a kompostovatelná.

Všechny výrobky ORGANYC procházejí přísnými klinickými i dermatologickými testy a splňují ekologickou certifikaci EcoCert GreenLife, BIO ICEA (Institut pro etickou a ekologickou certifikaci) a Soil Association.

Řada běžných hygienických výrobků je vyrobena z chemicky ošetřených syntetických materiálů v kombinaci s plastem, které zvyšují riziko podráždění pokožky a vzniku zdravotních problémů. 

Naopak bio bavlna je vysoce prodyšná, plně přizpůsobivá a kompatibilní s pH pokožky, přirozeně saje, je jemná, měkká a nedráždí, což spolu s pocitem spolehlivosti, čistoty a svěžesti patří mezi vlastnosti, které její uživatelky vysoce oceňují. 

Nezávislá klinická studie MINERVAMEDICA byla provedena v roce 2018 v Itálii u 200 žen, které měli před jejím absolvování vaginální podráždění. Porovnává 100% bio bavlněné vložkyORGANYC s konvenčními dámskými vložky.  

Polovina žen používala konvenční vložky a další polovina bio-bavlněné vložky Organyc.

Až 90 % respondentek potvrdilo úplné nebo výrazné zlepšení svědění a úplné utišení nebo výrazné zlepšení podráždění pokožky při používání produktů z bio bavlny (viz graf). Úleva od zdravotních potíží, jako je např. podráždění a iritace pokožky, opakovaných zánětů i výtoků, přechodem na menstruační vložky z biobavlny a bez plastu může během 2-3 měsíců výrazně ulevit, až úplně odstranit.

Hygienické potřeby ze 100% bio bavlny jsou doporučeny ženám, které řeší problém s podrážděním pokožky, se svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet, čímž pozitivně působí na celkové zdraví a plodnost ženy.  

Zdroj: www.minervamedica.it

Společnost BonaNatura s.r.o. je výhradní dovozce hygienických pomůcek z bio bavlny značky ORGANYC do České republiky, která působí na lokálním trhu již od roku 2003. Mise společnosti je obohacovat český i evropský trh o kvalitní výrobky z trvale udržitelných zdrojů. Zároveň provádí osvětu zejména mezi ženami, aby je informovala o možných velmi vážných zdravotních problémech způsobených používáním běžných konvenčních menstruačních tampónů a vložek. Ty obsahují syntetické a chemické látky, vč. chlóru, igelitu či PVC. 

Více na Alphega - Lekarna.cz

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram