Zdravá menstruace

Každá žena potřebuje během menstruace jiné množství vložek/tampónů. Za život však podle propočtů spotřebuje až 10.000 kusů těchto pomůcek. Každá žena však potřebuje stejný 100% komfort, pohodlí a bezpečí.

Každá dospělá žena se již setkala se svěděním, podrážděním pokožky, s nerovnováhou v poševním prostředí nebo s vaginálními mykózami. Řada žen se potýká i s vleklými gynekologickými problémy. Ty pomůžeme eliminovat, pokud zamezíme pobytu ve vlhkém nebo těsném oblečení ze syntetických materiálů, dále zdravou stravou a dostatečnou, ale přiměřenou hygienou. Není ale příliš známo, že problémy mohou být způsobeny i používáním nevhodných hygienických pomůcek. Běžné konvenční vložky a tampóny obvykle obsahují vrchní vrstvu z viskózy nebo propylenu, absorpční pudry měnící tekutinu na gel nebo celulózu, plastovou vrstvu proti protečení a v neposlední řadě jsou bělené chlórem. Dané materiály zvyšují jejich užitnou a vizuální stránku, ale zároveň mohou mít negativní dopad na komfort uživatelek. O problémech, které mohou způsobit syntetické a neprodyšné materiály není potřeba hovořit. Některé chemické látky používané při výrobě a bělení standardních vložek nebo tamponů mohou u vnímavých osob působit dráždivě, vysušovat i působit lokálně poruchy imunity.

MUDr. Daniel Struppl PhD., gynekolog a porodník

Zásady správné hygieny

Řada běžných hygienických výrobků je vyrobena z chemicky ošetřených syntetických materiálů v kombinaci s plastem, které zvyšují riziko podráždění pokožky a vzniku zdravotních problémů. Naopak bio bavlna je vysoce prodyšná, plně přizpůsobivá a kompatibilní s pH pokožky. Dále přirozeně saje, je jemná, měkká a nedráždí, což spolu s pocitem spolehlivosti, čistoty a svěžesti patří mezi vlastnosti, které její uživatelky vysoce oceňují. Bio hygienické potřeby ze 100 % bavlny jsou doporučeny ženám, které řeší problém s podrážděním pokožky, se svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet, čímž pozitivně působí na plodnost ženy. Taktéž studie účinnosti ochrany produktů se 100 % bavlny prokazuje zmírnění iritace pokožky. Až 91 % respondentek potvrdilo úplné nebo výrazné zlepšení svědění a 90 % úplné utišení nebo výrazné zlepšení podráždění pokožky při používání produktů z bio bavlny během tří měsíců (viz graf).

Studie účinnosti ochrany produktů ze 100 % bavlny
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram