Klinická studie

ORGANYC ???? KLINICKÁ STUDIE

Správně zvolená dámská hygiena má silný dopad na zdraví ženy, jak dokládá i klinická studie. Klinická studie MINERVAMEDICA prokazuje, že hygienické pomůcky vyrobené ze 100% bavlny a bez použití plastu, mají pozitivní dopad na problémy žen. U 90 % testovaných žen zlepšily nebo dokonce odstranily problémy s citlivostí a podrážením pokožky.

Klinická studie porovnává 100% bio bavlněné vložky ORGANYC s konvenčními dámskými vložkami. Nezávislá klinická studie byla provedena v roce 2018 v Itálii u 200 žen, ve věku 20-40 let, které měly před jejím absolvování vaginální podráždění. Během studie polovina testovaných žen používala konvenční vložky a druhá polovina bio-bavlněné vložky Organyc.

Řada běžných hygienických výrobků je vyrobena z chemicky ošetřených syntetických materiálů v kombinaci s plastem, které zvyšují riziko podráždění pokožky a vzniku zdravotních problémů. Jedná se zejména o podráždění pokožky, mykózy, svědění a celkový pocit nepohodlí.

Naopak bio bavlna je vysoce prodyšná, plně přizpůsobivá a kompatibilní s pH pokožky, přirozeně saje, je jemná, měkká a nedráždí, což spolu s pocitem spolehlivosti, čistoty a svěžesti patří mezi vlastnosti, které její uživatelky vysoce oceňují.

Až 90 % respondentek již po 1. měsíci používání potvrdilo, úplné nebo výrazné zlepšení svědění a úplné utišení nebo výrazné zlepšení podráždění pokožky při používání produktů z bio bavlny (viz graf). Úleva od zdravotních potíží, jako je např. podráždění a iritace pokožky, opakovaných zánětů, mykóz i výtoků, přechodem na menstruační vložky z bio bavlny ORGANYC, bez plastu může během 2-3 měsíců výrazně ulevit, až úplně odstranit.

Hygienické potřeby ze 100% bio bavlny jsou doporučeny ženám, které řeší problém s podrážděním pokožky, se svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet, čímž pozitivně působí na celkové zdraví a plodnost ženy.

Výsledky nezávislé studie nelaznete na: www.minervamedica.it

Stažení PDF verze k dispozici na: PDF verze

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram