Klinická studie

ORGANYC KLINICKÁ STUDIE

Jak dokládají i klinické studie, správně zvolená dámská hygiena má silný dopad na zdraví ženy. Jedním z příkladů je studie MINERVAMEDICA, která prokazuje, že hygienické pomůcky vyrobené ze 100% bavlny a bez použití plastu, mají pozitivní dopad na časté zdravotní problémy žen. U 90% testovaných žen se díky správně zvoleným dámským hygienickým pomůckám zlepšily nebo dokonce odstranily problémy s citlivostí a podrážením pokožky.

Klinická studie porovnává 100% bio bavlněné vložky ORGANYC s konvenčními dámskými vložkami. Nezávislá klinická studie byla provedena v roce 2018 v Itálii u 200 žen, ve věku 20-40 let, které měly před jejím absolvováním vaginální podráždění. Během studie polovina testovaných žen používala konvenční vložky a druhá polovina bio-bavlněné vložky Organyc.

Řada běžných hygienických výrobků je vyrobena z chemicky ošetřených syntetických materiálů v kombinaci s plastem, které zvyšují riziko podráždění pokožky a vzniku zdravotních problémů. Jedná se zejména o podráždění pokožky, mykózy, svědění a celkový pocit nepohodlí.

Naopak bio bavlna je vysoce prodyšná, plně přizpůsobivá a kompatibilní s pH pokožky, přirozeně saje, je jemná, měkká a nedráždí, což spolu s pocitem spolehlivosti, čistoty a svěžesti patří mezi vlastnosti, které její uživatelky vysoce oceňují.

Až 90% respondentek již po 1. měsíci používání potvrdilo úplné nebo výrazné zlepšení svědění a úplné utišení nebo výrazné zlepšení podráždění pokožky při používání produktů z bio bavlny (viz graf). Tazatelky potvrdily po používání vložek ORGANYC úlevu od zdravotních potíží jako je např. podráždění pokožky, opakované záněty, mykózy a výtoky. Během 2-3 měsíců u nich došlo ke znatelné úlevě či úplnému vymizení potíží.

Hygienické potřeby ze 100% bio bavlny jsou doporučovány ženám, které řeší problém s podrážděním pokožky, se svěděním, s nevhodným bakteriálním prostředím nebo dokonce vaginálními mykózami a také všem ženám, které chtějí těmto problémům předcházet. Používání takových prostředků pozitivně působí na celkové zdraví a plodnost ženy.

Výsledky nezávislé studie nelaznete na: www.minervamedica.it

Stažení PDF verze k dispozici na: PDF verze

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram